U Banjoj Luci je 27. i 28. oktobra 2016. godine pod pokroviteljstvom Savjeta za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske održana peta Međunarodna konferencija „Bezbjednost saobraćaja u lokalnoj zajednici".
Cilj Konferencije je unapređenje bezbjednosti saobraćaja na putevima u Republici Srpskoj.
Konferenciji su prisustvovali stručnjaci iz oblasti bezbjednosti saobraćaja iz Republike Srpske i regiona, predstavnici Ministarstva saobraćaja i veza i drugih ministarstava, nevladinih organizacija, mediji iz zemlje i regiona i predstavnici Ombudsmana za djecu.
Učesnici su izložili svoje radove i rezultate istraživanja na temu situacije na raskrsnicama, korištenje sigurnosnog pojasa kao i upotreba mobilnog telefona pri vožnji.
Posebna pažnja posvećena je temama iz oblasti bezbjednosti djece u saobraćaju: Zaštitni sistemi za djecu koja se prevoze u motornim vozilima, samoprijavljeno ponašanje i stavovi srednjoškolaca o bezbjednosti saobraćaja na teritoriji opštine Sokolac, unapređenje saobraćajne signalizacije u neposrednoj blizini škola u gradu Doboju kao i mnoge druge.