Представник Омбудсмана за дјецу РС из канцеларије у Добоју посјетио је Основну школу „Свети Сава" у Бијељини. У разговору са педагогом, психологом и помоћником директора сазнали смо да школа има дугу традицију - основана је давне 1839. године. Ове године је на школској згради обновљена столарија, уређене су школске просторије и двориште, чиме су створени услови да се сви који посјете или бораве у школи пријатно осјећају.
Организована је као централна школа са једним подручним одјељењем у Батковићу, са укупно 11266 ученика. Настава је организована у смјенама, а ученици су активни у бројним школским секцијама.
На одржаној радионици на тему „Да ли знамо шта је насиље?", ученике смо упознали са организацијом и надлежностима институције Омбудсмана за дјецу. Да се са дјецом ове школе озбиљно ради видјело се и по њиховом познавању дјечијих права и Конвенције о правима дјетета. Познају појам и врсте насиља и труде се, како кажу, да га у њиховој школи има што мање.